قضات برای رسیدگی به پرونده زندانیان به زندان ها می روند

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر در پی درخواست محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و موافقت رئیس قوه قضائیه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری‌های سراسر کشور با حضور در زندان‌ها، به پرونده‌های زندانیان رسیدگی می‌کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در راستای تحول در زندان‌های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضائی و استفاده از ظرفیت‌های درون قوه قضائیه، با موافقت رئیس قوه قضائیه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از دیروز در زندان‌های کشور به اجرا درآمد.وی افزود: در این طرح که با هدف معاضدت قضائی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می‌شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حاج محمدی همچنین با ابلاغ شیوه نامه چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان‌ها فراهم کرد.

از جمله نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای اولین بار در زندان‌های کشور رخ می‌دهد.

برچسب ها:

امور قضایی

233
0 0