معماری جدید در دستگاه قضا با تحقق سند تحول قضایی

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، نشستی به منظور بررسی سند ارتقا یافته تحول قضائی با حضور محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و صاحبکار خراسانی معاون برنامه‌ریزی راهبردی قوه قضائیه در معاونت اجتماعی برگزار شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطر نشان کرد: زمانی می‌توان شاهد یک قوه قضائیه جدید، به روز و کارآمد بود که همه با این سند تحول همسو شوند و نسبت به این سند حس مالکیت داشته باشند.

الفت ضمن اعلام همکاری معاونت اجتماعی با معاونت راهبردی به منظور تدوین این سند گفت: با توجه به برنامه‌محور بودن اقدامات این معاونت و همچنین داشتن یک واحد ارزیابی قوی، حاضریم تجربیات خود را در راستای اجرای برنامه‌های سند تحول در اختیار معاونت راهبردی قرار دهیم.

صاحبکار خراسانی، معاون برنامه‌ریزی راهبردی قوه قضائیه در ادامه این نشست با اشاره به اینکه همکاری معاونت راهبردی و معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه برای اجرای این سند بسیار مهم است، گفت: نسخه ارتقا یافته سند تحول قضائی ابلاغ عمومی شده و مورد پسند نخبگان جامعه قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی راهبردی قوه قضائیه، یکی از مهم‌ترین رویکرد سند تحول قوه قضائیه را رویکرد پیشگیری دانست و یادآور شد: معاونت راهبردی به عنوان دبیرخانه ستاد راهبری اجرای این سند تحول فعال است.

وی افزود: همکاری معاونت اجتماعی در تدوین این سند به عنوان مشاور در زمینه رویکردهای پیشگیرانه می‌تواند برای معاونت راهبردی و سازمان‌های دیگر مؤثر باشد.

برچسب ها:

امور قضایی

249
0 0