ضرورت تقویت مشارکت نهادهای مردمی همکار قوه قضائیه

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، سومین جلسه «کارگروه ملی مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضائیه»، به منظور رفع موانع و تسهیل اجرای «دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه»، با حضور قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اعضای کارگروه مزبور در سالن شهید بهشتی معاونت اجتماعی برگزار شد.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه هدف از برگزاری این نشست را رونمایی از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی دانست که با همکاری اداره کل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه راه اندازی و ایجاد شده است.

مسعودی‌فر با بیان این‌که تقویت نهادهای مردمی همکار یکی از اقدامات مهمی است که باید در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد تصریح کرد: با استفاده از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی شاهد یک ارتباط دو سویه مابین نهادهای مردمی و ارکان قوه قضائیه خواهیم بود.

مسعودی فر اظهار کرد: ما به عنوان نهاد حاکمیتی در قوه قضائیه نیازمند کمک نهادهای مردمی برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود هستیم. برای همکاری نهادهای مردمی باید شاخص‌هایی تعیین شود تا روند همکاری و مشارکت براساس این شاخص‌ها صورت پذیرد.

وی در پایان این نشست کلیه نهادهای مردمی فعال کشور را به همکاری با قوه قضائیه دعوت نموده و افزود: نهادهای مردمی با مراجعه به سامانه mosharekat.eadl.ir می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود جهت همکاری با قوه قضائیه اقدام نمایند.

برچسب ها:

امور قضایی

12
0 0