۱۹ سارق مسلح در دزفول شناسایی و دستگیر شدند

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرنگار مهر، منصور محمدی خباز عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان ظرف هفته گذشته و در عملیاتی هدفمند و ضربتی، ۱۹ سارق مسلح، منازل، باغات، خودرو، موتورسیکلت و متجاوز به عنف در قالب هشت باند و یک قاتل به همراه دو همدست وی در سطح شهرستان دزفول شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: سارقان دستگیر شده در این عملیات، بزهکاران سابقه‌داری هستند که اغلب به صورت مسلحانه اقدام به سرقت از منازل، باغات و موتورسیکلت می‌کردند.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول با بیان اینکه برای دستگیری این افراد و کشف اموال مسروقه ۲۵ حکم ورود به منزل و مخفیگاه صادر شده است، گفت: از مخفیگاه سارقان تعداد سه قبضه اسلحه شکاری، چهار قبضه اسلحه جنگی کلاشنیکف، سه تیغه قمه، ۳۵۰ لیتر مشروبات الکلی، سه دستگاه موبایل سرقتی و مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

محمدی خباز عنوان کرد: همچنین در عملیاتی جداگانه با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی یک قاتل به همراه دو نفر همدستش که در سال ۹۸ که مرتکب قتل شده بودند، دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: سال گذشته مفقود شدن یک مرد ۴۳ ساله به پلیس و سپس به دادسرا گزارش شد و پنج روز پس از مفقود شدن فرد مذکور، خودروی وی به صورت سوخته در حاشیه یکی از شهرهای استان پیدا شد.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول بیان کرد: پس از دستگیری این قاتل، وی و همدستانش که هویتی معلوم داشتند، به قتل فرد مفقود شده با انگیزه اختلافات قبلی اعتراف کردند.

محمدی خباز اضافه کرد: قطعاً برای بالا بردن ضریب امنیت شهرستان دزفول و افزایش امنیت در سطح جامعه دستگاه قضائی و نیروی انتظامی با قدرت هرچه تمام با هنجارشکنان و مخلان امنیت برخورد قانونی خواهد کرد.

وی تأکید کرد: خط قرمز دادسرای عمومی و انقلاب دزفول، امنیت جامعه است که بر همین اساس با برهم زنندگان آن به شدت برخورد قانونی می‌شود و به عنوان دادستان دزفول به صورت تمام قد از حقوق عامه مردم این شهرستان دفاع خواهم کرد.

وی گفت: دستگاه قضائی و نیروی انتظامی دزفول با انسجام کامل و بدون هیچ اغماضی با مخلان نظم و امنیت اجتماعی برخورد خواهند کرد و هیچ نقطه امنی برای افراد وجود نداشته و با هوشیاری مأموران انتظامی دستگیر و به دست قانون سپرده می‌شوند.

برچسب ها:

امور قضایی

103
0 0