سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم افتتاح زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه اظهار داشت: در گام دوم انقلاب با توجه به اقتضائات زمانی و شناسایی نقاط قوت و ضعف و همچنین ارتقای توان علمی کشور، نیاز به تحولاتی در بخش‌های مختلف قوه قضائیه احساس می‎‌شد که برای نیل هرچه سریع‌تر و جامع‌تر به این تحولات، سندی تدوین گردید. این سند در راستای تکالیف قانونی قوه قضائیه و مسئولیت‌های دستگاه قضا ذیل اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: برای تهیه و تدوین سند تحول قضائی، از همه صاحبنظران و نخبگان در داخل و خارج از قوه قضائیه اعم از نخبگان و متخصصان حوزوی و دانشگاهی در رشته‌های مختلف استفاده شد؛ همچنین باید یادآوری کنیم که سند تحول قوه قضائیه که تدوین و ارائه شده است، نیاز به تکمیل و ارتقا دارد و راه برای تکمیل و ارتقای این سند باز است.

وی تصریح کرد: احراز هویت برخط یکی از خدمات الکترونیکی سریع، کم هزینه و همراه با تکریم مردم است؛ چه کسانی که دادخواست حقوقی می‌دهند و چه طرف دعوای شاکی و خواهان، در ابتدا باید هویت آن‌ها محرز شود.

وی تاکید کرد: اقدامات الکترونیکی یک زنجیره است؛ تا به امروز تعدادی از حلقه‌ها انجام شده که بایستی این حلقه‌ها تکمیل و به هم متصل شوند و اگر زنجیره دولت الکترونیکی به معنای عام در کل کشور تکمیل شد نتیجه آن برای مردم ملموس و محسوس خواهد بود.

تکمیل می‌شود…

برچسب ها:

امور قضایی

111
0 0