اراده جدی قوه قضاییه برای برخورد با کوه‌خواران/ صدور احکام جدید

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص کوه‌خواری با علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

کریمی با بیان اینکه مازندران به دلیل آب و هوای خوب مورد توجه زمین خواران قرار دارد، گفت: در دوره‌ای جنگل خواری و اخیراً کوه خواری افزایش یافته است و در راه مبارزه با جنگل خواری و کوه خواری اقداماتی انجام می‌شود. هم سازمان منابع طبیعی که متولی این کار است و هم قوه قضائیه به خصوص در دو سال اخیر در این راه اقدامات مؤثر زیادی انجام داده‌اند.

وی افزود: در دو هفته اخیر قوه قضائیه با احکامی که صادر کرده است، شاهد تخریب ویلا و ساخت و سازهایی بوده‌ایم. به عنوان مجمع نمایندگان مازندران یک ماه پیش جلسه‌ای را با رئیس سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور برگزار کردیم و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه جنگل خواری و کوه خواری عموماً توسط افراد غیر بومی مازندران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در برخورد با این افراد تردیدی وجود ندارد و باید مطابق قانون برخورد صورت بگیرد. اما عده‌ای بومی نیز وجود دارند که از زمان اجداد خود در این مناطق دامداری و دامپروری می‌کردند و حساب این افراد جدا است زیرا حق آب و گل دارند.

وی درباره برخورد با این سودجویان عنوان کرد: خوشبختانه عزم و اراده جدی برای برخورد با کوه خواران و زمین خواران هم در سازمان جنگل‌ها و مراتع و هم قوه قضائیه وجود دارد و دادستان‌های شهرهای مختلف در ماه‌های اخیر برخوردهای خوبی انجام داده‌اند.

نماینده مردم بابل در مجلس افزود: روستاهایی نیز در حاشیه مناطق ییلاقی وجود دارند که معروف به لکه سبز هستند و باید سندهای افراد بومی که در این روستاها در محدوده طرح هادی ساخت و ساز کرده‌اند، صادر شود اما درباره جنگل خواران و کوه خوارانی که با زد و بند در مازندران و بعضی از استان‌های شمالی ساخت و ساز کرده‌اند، قطعاً باید برخورد جدی و کامل صورت بگیرد که خوشبختانه این عزم و اراده وجود دارد.

برچسب ها:

امور قضایی

111
0 0