ابومهدی هیچگاه به میز مذاکره با امریکا نزدیک هم نشد

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر در آخرین روز از هفته‌ی حقوق بشر آمریکایی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با حضور در منزل شهید ابومهدی المهندس، با خانواده‌ی این شهید دیدار کرد.

بیزاری مردم آمریکا از بنیانگذاران نژادپرست و برده‌دار آمریکا

در آغاز این دیدار، دبیرستاد حقوق بشر با اشاره به هفته حقوق بشر امریکایی و این که "تبعیض گرایی"، "نژادپرستی" و "خودبرتربینی" جز لاینفک "ماهیت شیطانی" و "سرشت استکباری" رژیم آمریکا است، اظهار داشت: «نمادهای افتخارآمیز رژیم آمریکا همگی از سردمداران برده‌داری و کشتار انسان‌های بی‌گناه در تاریخ آمریکا هستند و به همین دلیل این روزها مردم آمریکا مجسمه‌های مؤسسان رژیم آمریکا را به زیر می‌کشند تا نفرت و بیزاری خود را از ماهیت نژادپرستانه این رژیم هم به حاکمان واشنگتن و هم به همه جهانیان نشان دهند».

امسال روز استقلال به روز شرم مردم آمریکا تبدیل شده

باقری با اشاره به ۱۴ تیرماه، سالروز استقلال آمریکا تصریح کرد: «با توجه به حوادث چند هفته گذشته در آمریکا، امسال روز استقلال برای مردم این کشور قطعأ روز جشن و شادی نخواهد بود، چراکه آنها از داشتن رهبرانی که نماد برده‌داری، نژادپرستی و آدمکشی هستند، در برابر مردم جهان احساس شرم می‌کنند».

"گرگ‌صفتی" و "روبه‌صفتی" دو رویه سکه حقوق بشری امریکایی

دبیر ستاد حقوق بشر با تأکید بر این واقعیت که حقوق بشر اسیر سیاست‌ها و منافع رژیم آمریکا است، اظهار داشت: «"سکه حقوق بشر آمریکایی" دو رویه دارد؛ " زور و تزویر". زور جلوه "گرگ‌صفتی رژیم آمریکا" و تزویر تبلور "روبه‌صفتی رژیم آمریکا" است».

"دام مذاکره" ترفند آمریکا برای سلب داوطلبانه! حقوق ملت‌ها

معاون بین‌الملل رئیس قوه قضائیه با تأکید بر این که رژیم آمریکا برای ایجاد رعب و وحشت میان ملت‌ها و شکستن مقاومت آنها و در نتیجه پیشبرد اهداف زیاده‌طلبانه خود هیچ ابایی ندارد تا با اتکا به مؤلفه‌های قدرت مادی، چهره خشن، بی‌رحم و ضدانسانی خود را عملاً در اذهان ملت‌ها نهادینه کند، گفت: «سردمداران کاخ سفید در هیچ زمانی از این که گفته شود "آمریکا گاوی است که شاخ دارد، ولی عقل ندارد"، نه‌تنها هیچ ابایی نداشته و ندارند، بلکه رضایت هم دارند، چراکه با تبلیغ هیمنه درنده خویی، قصد دارند ملت‌ها را وادار کنند تا پیش از وقوع هرگونه مواجهه‌ای خواسته‌های آمریکا را اجابت کرده و از حقوق خود عقب‌نشینی نموده و عملاً دستاوردهای یک جنگ تمام عیار را بدون هیچ نزاع و درگیری "داوطلبانه" تقدیم آمریکا کنند».

باقری در ادامه افزود: «این "سرشت گرگ‌صفتی آمریکا" است که بیانگر "رویه زور سکه حقوق بشر آمریکایی" است».

ابومهدی هیچگاه به میز مذاکره با آمریکا نزدیک هم نشد

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به این که آمریکایی‌ها در کنار بهره‌گیری از ظرفیت زور برای پیشبرد اهداف نامشروع خود، استفاده حداکثری از رویه تزویرِ سکه حقوق بشری خود را نیز در دستورکار دارند، گفت: «رژیم آمریکا با اغواگری تلاش دارد تا "سراب آزادی" را بهشت مغرب زمین جلوه داده و با تبلیغات هالیودی ملت‌ها را اسیر ظاهرسازی‌های فریبنده "سبک زندگی آمریکایی" نماید. این "سرشت روبه‌صفتی آمریکا" است که قصد دارد بدون سر و صدا، سر ملت‌ها را با پنبه بریده و با فریب ملت‌ها از طرق مختلف از جمله پهن‌کردن "دام مذاکره" برای آنها حقوق آنها را سلب و ذخایر آنها را غارت و در نهایت آنها را به ملتی بی‌هویت تبدیل نماید».

مقاومت در برابر اشغالگری "تابوت" را به بزرگترین کالای وارداتی آمریکا از عراق تبدیل کرد

معاون امور بین‌الملل رئیس قوه‌ی قضائیه با اشاره به این که شهید ابومهدی المهندس که همدل و همراه و همسنگر دیرین سردار شهید سلیمانی بود، مصداق بارز کریمه "فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً" است، تصریح کرد: «شهید ابومهدی نه‌تنها هیچگاه فریب ترفندهای سیاسی آمریکاییها را نخورد و مقهور "روبه‌صفتی" آنها نشد، بلکه با اخلاص و ایمان به ولایت و با رمز جهاد در راه خدا، شجاعانه و قهرمانانه در برابر "گرگ‌صفتی" آمریکایی‌ها ایستاد و جسورانه هیمنه زورمدار رژیم آمریکا را در پهنه عراق به چالش کشید تا جایی که به دلیل تلفات سنگین اشغالگران، تابوت به مهمترین کالای وارداتی آمریکا از عراق تبدیل شد».

علی باقری با اشاره به نقش و جایگاه شهید ابومهدی المهندس در حراست و حفاظت از حق حیات انسان‌ها در برابر جنایتکاران در طول چهل سال مجاهدت، گفت: «شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مصداق افرادی بودند که با ایمان قوی و باطن پاک خود، صفحات درخشان تاریخ بشر در حمایت از انسانیت را رقم زدند و جهاد و مقاومت را با هیچ چیز در دنیا معاوضه نکردند».

اشغالگران، عراق را به نمایشگاه جلوه‌های عملی حقوق بشر امریکایی تبدیل کردند

معاون بین‌الملل قوه قضائیه با تأکید بر این که طی دو دهه‌ی گذشته، عراق شاهد عینی یکی‌از بی‌نظیرترین جلوه‌های حقوق بشر آمریکایی بوده و مردم عراق با همه وجود عمق ضدانسانی بودن حقوق بشر آمریکایی را وجدان کرده‌اند، اظهار داشت: «مردم عراق در طول دو دهه گذشته هم چکمه‌های اشغالگران را در جای جای سرزمینشان حس کردند و هم شکنجه‌های بیرحمانه سربازان آمریکایی را در زندان ابوغریب لمس کردند و هم نابودی زیرساخت‌های کشورشان با ماشین جنگی رژیم آمریکا را محتمل شدند».

"تبدیل شادی به عزا" جز اصلی حقوق بشر امریکایی است

دبیر ستاد حقوق بشر با تصریح به این نکته که حقوق بشر آمریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد، اظهار داشت: «آمریکایی‌ها بارها "جنایت تبدیل عروسی به عزا" را در عراق و افغانستان مرتکب شده و آن را به یک ویژگی منحصر به فرد حقوق بشر امریکایی تبدیل نموده‌اند».

ابومهدی همواره مدافع حقوق ملت عراق بود؛ چه در مبارزه با صدام دیکتاتور، چه در جنگ با امریکای اشغالگرو چه در ستیز با تروریست‌های جنایتکار

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به سابقه‌ی طولانی مجاهدت شهید ابومهدی المهندس علیه دیکتاتوری در عراق و سلطه‌جویی آمریکا در منطقه و جنایت تروریست‌ها در عراق، تصریح کرد: «ابومهدی همواره مدافع حقوق ملت عراق بود؛ چه زمانی که با دیکتاتوری صدام مبارزه می‌کرد، چه زمانی که با اشغالگری آمریکا می‌جنگید و چه زمانی که با تروریست‌های تکفیری ستیز می‌نمود. بنابراین، آمریکا با ترور ابومهدی المهندس، ثابت کرد نه تنها خود تروریست و جنایتکار است، بلکه هم‌پیمان دیکتاتورها و متحد تروریست‌ها است».

استقبال فرزند ابومهدی از حسابکشی جدی ایران از تروریست‌های کاخ سفید با اعلام جرم دستگاه قضائی علیه ۳۶ متهم

در ادامه این دیدار، دختر شهید ابومهدی المهندس به ابعاد شخصیتی این پدرش پرداخت و اظهار داشت: «شهید ابومهدی المهندس واقعاً ضدامریکایی بود و در مقطعی برای این که دچار آلودگی مذاکره با آمریکا نشود، از فرماندهی سپاه بدر هم استعفا داد».

وی به جنبه‌های انسانی شخصیت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی اشاره کرد و گفت: «شهید سلیمانی و شهید ابومهدی بودند که در اوج قدرت‌نمایی تروریست‌ها در عراق، هزاران انسان ازجمله ایزدی‌ها و مسیحیان را نجات دادند، ولی دشمن با ترفندهای رسانه‌ای سعی می‌کند واقعیت‌های مبارزه جبهه مقاومت علیه تروریست‌ها را از ذهن افکار عمومی پاک کرده و خود را به دروغ مدافع ملت عراق جلوه دهد، لذا رسانه‌ها باید تلاش کنند فداکاری‌های فرماندهان شهید مقاومت از جمله در سنجار و آمرلی را به شکل هنری برای مردم به تصویر بکشند».

فرزند شهید ابومهدی المهندس با اشاره به مراسم تشییع باشکوه پدرش در ایران و عراق، تصریح کرد: «ملت عراق به دنبال محاکمه‌ی آمران و عاملان جنایت ترور شهید ابومهدی و اجرای عدالت درباره آنها است».

وی ضمن استقبال از ورود جدی دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران در پرونده جنایت ترور سردار سلیمانی و حسابکشی مقتدرانه از تروریست‌های کاخ سفید را که بارها بر جنایت ترور فرمانده رشید رزمندگان بدون مرز؛ سردار سلیمانی، اعتراف کرده‌اند، ابراز امیدواری نمود تا دستگاه قضائی عراق نیز به روند رسیدگی به جنایت ترور مقام‌های رسمی ایران و عراق در فرودگاه بین‌المللی بغداد و نیز پیگرد آمران و عاملان ترور ابومهدی المهندس و همرزمانش سرعت بخشیده و هر چه زودتر عدالت را درباره جنایتکاران آمریکایی که بارها رسماً و علناً به ترور مقام عالی نظامی این کشور اعتراف نموده‌اند، اجرا نماید».

برچسب ها:

امور قضایی

138
0 0