انهدام باند توزیع مشروبات الکلی در هرمزگان/۷نفر دستگیر شدند

به نقل از سایت اخبار  امور قضایی :    
 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: در پی مسمومیت ده‌ها نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز  در شهرستان بندرعباس و با اجرای طرح‌ ضربتی مقابله با توزیع کنندگان در استان،یک باند تولید و توزیع مشروبات الکلی منهدم و عوامل ارتکاب جرم دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند.

حجت الاسلام اکبری اظهارداشت: با توجه به تبعات ناشی از تولید و توزیع مشروبات الکلی دست ساز در شهرستان بندرعباس و مسمومیت ده‌ها نفر بر اثر مصرف این مشروبات، دستورات قضایی به منظور برخورد قانونی و بدون اغماض با عوامل اصلی صادر و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس  فرآیند تحقیقات را آغاز نموده  که در نتیجه آن ؛متهمان اصلی شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: متأسفانه بر اثر این اقدام مجرمانه تاکنون تعداد ۲۳۲ نفر از شهروندان مسموم شده اند که حال برخی از این افراد وخیم گزارش شده و همچنین ۱۸ نفر از این  افراد جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: در نتیجه اقدام به موقع دستگاه قضایی و با اجرای طرح ضربتی مقابله با توزیع کنندگان مشروبات الکلی در شهرستان بندرعباس یک باند تولید و توزیع مشروبات الکلی شناسایی و منهدم شد و در همین راستا ؛ یک کارگاه ساخت مشروبات الکلی کشف و پلمب و ۵۵ لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز نیز کشف و ضبط شده است .

وی در ادامه افزود: تاکنون ۷ نفر متهم به عنوان عوامل اصلی تولید و فروش مشروبات الکلی شناسایی و دستگیر شده اند و عملیات شناسایی و دستگیری سایر متهمین ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به توقیف یازده فروند لنج مملو از مشروبات الکلی در آب های ساحلی استان هرمزگان طی سه ماه اخیر؛ از برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان با پدیده شوم قاچاق ،تولید و توزیع مشروبات الکلی خبر داد.

حجت الاسلام اکبری تأکید کرد: با توجه به این مطلب که مصرف مشروبات الکلی از عوامل تولیدکننده جرائم خشن از قبیل قتل  و ایراد ضرب و جرح عمدی می باشد ؛ طی هفته های اخیر و  در جلسات متعدد دستورات ویژه‌ای جهت برخورد قاطع با عوامل قاچاق ، تولید و توزیع مشروبات الکلی به ضابطان قضایی در سطح استان هرمزگان ابلاغ شده است.

برچسب ها:

امور قضایی

103
0 0